Aniken Graphics ogłasza, że Bellissima DMS jest już dostępna w Austrii i Polsce dzięki firmie Chespa.

Daniel Badea Bellissima

Aniken Graphics ogłasza, że Bellissima DMS jest już dostępna w Austrii i Polsce dzięki firmie Chespa.

6 luty 2018

CAMBRIDGE, UNITED KINGDOM – Aniken Graphics – wspólne przedsięwzięcie firmy Hamillroad Software – brytyjskiej firmy dostarczającej oprogramowanie prepress i Apex International, światowego lidera w dziedzinie aniloksów i urządzeń pomiarowych, ogłosiło dziś, że Chespa stała się wyłącznym dystrubutorem rozwiązań systemu Bellissima Digitally Modulated Screening (DMS) w Austrii i Polsce.

Nick Harvey, Dyrektor zarządzający Aniken Graphics International powiedział: „ Po odbyciu spotkań z wieloma potencjalnymi przedstawicielami, dokonaliśmy wyboru naszych partnerów we wdrażaniu „Fazy Pierwszej”. Są nimi firmy najbardziej zaangażowane w dostarczanie bezkompromisowo najlepszych technologii flexo klientom, markom i drukarniom.”

“Partnerzy których zaprezentujemy w najbliższych tygodniach, pokazali że proaktywnie poszukują dróg rozwoju swojego i swoich klientów na niełatwym rynku, przez stałe inwestycje w technologie, których Bellissima DMS jest najnowszym przykładem.”

“Sprzedaż Fazy Pierwszej projektu Bellissima DMS zakłada użycie aniloksów Apex GTT i płyt MadDermid lub DuPont, bo te właśnie technologie doskonale sprawdzają się w sytuacja gdzie potrzebne jest nieszablonowe podejście do zleceń i zapewniają osiągnięcie sukcesu na wszystkich etapach projektu.” – podsumowuje Harvey.

Drukarnie chętne do przeprowadzenia testów mogą dokonać zgłoszenia przez dedykowaną stronę bellissimadms.com, bezpośrednio u swojego opiekuna z Apex lub u lokalnego dystrybutora dla konkretnego regionu:

Chespa (Polska i Austria)
Chespa oferuje swoim klientom najwyższą jakoś usług która zapewnia stabilność strategii rozwoju.

Chespa w ciągu 26 lat rozwinęła się z małej lokalnej firmy do dużej grupy spółek o międzynarodowym zasięgu z biurami i zakładami produkcyjnymi rozlokowanymi w Europie i na świecie. Jakość i niezawodność są głównymi cechami które określają usługi świadczone przez Chespę, pozwoliły one spółce zyskać zaufanie wielu międzynarodowych korporacji, dla których Chespa stała się głównym dostawcą komponentów niezbędnych do pracy drukarni.

Chespa oferuje swoim klientom szeroki wachlarz produktów i usług, takich jak farby graficzne, klisze fotopolimerowe, wykrojniki płaskie i rotacyjne, przygotowanie prepress i obróbka graficzna repro.

W swojej ofercie mają szeroką gamę farb wodnych, rozpuszczalnikowych i powłok wykorzystywanych w druku flexo, rotograwiurowym i cyfrowym, do zadruku na różnych powierzchniach: tekturze falistej i laminatach, na powierzchniach powlekanych i niepowlekanych, papierach, serwetkach, kopertach, torbach, etykietach, foliach aluminiowych, PE, PP, PET, PVC. Całość produkcji jest nadzorowana przez ich wewnętrzne laboratorium i kontrolę jakości.

Wykorzystując najnowsze technologie, Chespa produkuje klisze fotopolimerowe z uwzględnieniem szczegółowych wymogów klienta, takich jak typ maszyny, metoda naświetlania, rodzaj podłoża.

Piotr Stawiński z Chespy komentuje: “Jesteśmy pionierami we wdrażaniu technologii HD Flexo, co pozwala nam na ciągłe polepszanie jakości wydruków fleksograficznych, dopasowując różnorodne techniki w druku offsetowym i rotograwiurze.”

“Promujemy system 7c (farby i klisze do druku flexo), którzy pozwala na uzyskanie doskonalszego gamutu kolorystycznego. Jest to rozwiązane często używane gdy w produkcji jest jedna linia opakowań z podobną grafiką, ale różnorodnymi odmianami/wariantami. Dzięki tej technologii możemy stworzyć rozszerzony gamut odcieni dzięki czemu cały proces staje się tańszy dla drukarni.” – podsumowuje Stawiński.

Chespa Repro Studio (CRS) powstało w celu rozszerzenia zakresu usług oferowanych przez grupę Chespa. CRS skupia się na współpracy bezpośrednio z właścicielami marek, producentami w przemyśle spożywczym, którzy sprzedają swoje produkty zarówno lokalnie jak i globalnie. Właściciele marek potrzebują pewności że ich opakowania będą wyglądały tak samo niezależnie od tego czy będą drukowane w Niemczech czy w Stanach Zjednoczonych. CRS jest w stanie pomóc właścicielom marek osiągnąć tę stabilność przez spójne zarządzanie ich projektami, używając technologii i systemów które zapewniają utrzymanie stałej jakości.

Aby dowiedzieć się więcej o grupie Chespa, odwiedź ich stronę: www.chespa.eu

Bellissima DMS
Przy użyciu systemu Bellissima, wydruki wysokiej jakości odpowiadające liniaturze 350-450 lpi, są produkowane z niezrównaną jakością reprodukcji obrazu, przy braku zmian kolorów w wypadku niespasowania separacji. Używanie ustalonej palety farb zapewnia równomierny zadruk tinty i brak efektu moiré. Przejścia tonalne miękko schodzą do zera dzięki niewielkiemu przyrostowi punktu w światłach nawet do 1%, a w cieniach do 99.5%.

Pracując w rozdzielczości 4000 dpi opatentowany specyficzny rodzaj rastra obejmuje również opcje mikrostruktur w aplach. Problemy druku takie jak bicie, mostkowanie czy wyciąganie punktu rastrowego są znacznie zredukowane lub całkowicie wyeliminowane. Bellissima DMS zmniejsza również zużycie farby, które może być poprawione przez zastosowanie odpowiedniego oprogramowania GCR, poprawia wydajność druku i wykorzystuje dostępne wyposażenie.

Faza pierwsza sprzedaży Bellissima DMS obejmuje pośredników, przygotowalnie i drukarnie wykorzystujące aniloxy Apex GTT i polimery MacDermid Graphics Solutions’ LUX® ITP™ 60 or DuPont’s EFX.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zalet Bellissimy DMS oraz zarejstrować chęć partycypacji odwiedź naszą stronę
www.bellissimadms.com

Od lewej stoją: Arnold Jendrusz – Szef działu produkcji klisz, Rafał Krutof – Specjalista ds. oprogramowania, Piotr Stawiński – Szef działu rozwoju

Przeczytaj artykuł w języku angielskim

–END–

O Aniken Graphics International
Aniken Graphics International jest spółką powstałą z połączenia Apex International, światowego dostawcy aniloksów i urządzeń pomiarowych, oraz Hamillroad Software Limited, brytyjskiej firmy tworzącej oprogramowanie dla rozwiązań prepress. Spółka powstała w celu wprowadzenia na rynek projektu Bellissima Digitally Modulated Screening. www.anikengraphics.com

O Hamillroad
Hamillroad jest globalnym dostawcą rozwiązań dla przemysłu prepress. Rozwiązania proponowane przez Hamillroad pomagają klientom w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy na wszystkich etapach druku, poprawiając jakość końcową wydruku.

Hamillroad Software specjalizuje się w systemach cyfrowej modulacji, które zapewniają bezkompromisowe rozwiązania związane z utrzymaniem liniatury w druku litograficznym (Auraia DMS) i fleksograficznym (Bellissima DMS).

Rozwiązanie FirstPROOF pozwala użytkownikom na symulację błędów jakie mogą się pojawić w druku, zanim jeszcze wykona się klisze. Pomaga on użytkownikom zaoszczędzić czas i pieniądze podczas procesów pre-press.

Dodatkowo, wtyczki Lightning współpracujące z Ripperem Harlequin polepszają prędkość plików TIFF, PDF i LEN o około 4-10x, czyniąc proces prepress szybszym i bardziej efektywnym.

Siedziba Hamillroad Software znajduje się w Cambridge w Wielkiej Brytanii, z partnerami i sprzedawcami rozlokowanymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ich stronę www.hamillroad.com

O Apex
Apex International jest światowym liderem w dziedzinie aniloksów, zestawów klejących, urządzeń mierniczych i rozwiązań z zakresu utrzymania ruchu w drukarniach. Firma posiada 5 zakładów produkcyjnych na 4 kontynentach i silne portfolio klientów w ponad 80 krajach. Wartością jaką Apex oferuje swoim klientom, jest stałe dążenie do doskonalenia jakości swoich produktów i rozwiązywaniu złożonych problemów z jakimi mierzą się klienci w codziennej pracy. www.aianilox.com

©2018 Aniken Graphics International LLP. All rights reserved. All brand names are the property of their respective owners and may or may not be trademarked.

Media Contact:

Danielle Kinsella
Marketing Director
Hamillroad Software Limited
T: +44 (0)1223 257953
E: danielle.kinsella@hamillroad.com
www.hamillroad.com